Νέα

Σεπ 24
site

Σούπερ Πανιώνιος με πρωταγωνιστή τον Λάζαρο (5η αγων.)

Ο Πανιώνιος σκόρπισε την ΑΕΛ (4-1) έχοντας τέσσερις διαφορετικούς σκόρερ και κοιτάει… κορυφή!

«Πάρτι» έκανε ο Πανιώνιος κόντρα στη Λάρισα για την 5η αγωνιστική. Το τελικό 4-1 τον αδικεί ως έναν βαθμό, καθώς απώλεσε αρκετές κλασικές ευκαιρίες για να σημειώσει και άλλα γκολ, απέναντι σε έναν αντίπαλο που στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων κέρδισε το πρώτο του κόρνερ στο ματς. Με την τετράδα Γεσίλ-Σπιριντόνοβιτς-Λάμπρου-Μασούντ να κάνει ό,τι θέλει ανά πάσα στιγμή σμπαράλιασε την άμυνα των «βυσσινί». Δεν ήταν μόνο τα τέσσερα γκολ, αλλά κυρίως το γεγονός ότι η τετράδα αυτή βρισκόταν με κλειστά τα μάτια κρύβοντας σε ορισμένες περιπτώσεις την μπάλα με χαρακτηριστικότερη τι φάση με το ανάποδο ψαλίδι του Λάμπρου (29’) και το πως αναπτύχθηκε ο Πανιώνιος. Μέχρι την ανάπαυλα είχαν ήδη πετύχει ένα γκολ με τον Λάμπρου (33′) και είχαν απειλήσει άπειρες φορές. Το ματς ουσιαστικά τελείωσε όταν ο Γεσίλ (50’) διπλασίασε τα τέρματα των «κυανέρυθρων», οι οποίοι πέτυχαν ακόμη δύο τέρματα με τον Σπιριντόνοβιτς (68′) και τον Μασούρα (77′) μετά από ασίστ του Λάζαρου. Οι φιλοξενούμενοι απλά… παρακολουθούσαν και στις καθυστερήσεις πέτυχαν το γκολ της τιμής με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Φατιόν (91’).

Ο Λάζαρος έκανε ακόμη μία τρομερή εμφάνιση, έδειχνε ασταμάτητος σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού, προκαλώντας διαρκώς ρήγματα και φαίνεται πως ο Πανιώνιος βρήκε ένα ποιοτικό «εργαλείο» που θα τον βοηθήσει να πετύχει τους στόχους του.

Πανιώνιος-ΑΕΛ: 4-1 (Στιγμιότυπα)

Το γκολ του Λάμπρου για το 1-0 στο παιχνίδι του Πανιωνίου με την Λάρισα